KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14521033
nr 1452 1033
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Teckning, Blyerts, Signerad, daterad 1944, självporträtt, bladets mått: 44x26, oramat löst blad
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:43:18
28/2 20:38:18
- Klassiska
28 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt